fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Kurz je věnován úpravám a modifikacím hry Minecraft, který je fenoménem dnešní doby, zejména pro nejmladší školní děti, pomocí inovativního prostředí MakeCode. Tato platforma umožňuje přetvářet svět Minecraftu pomocí různých programovacích jazyků.

  • 5 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (8)


za kurz 1 795,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

Online kurz Programování s Minecraftem II navazuje na poznatky uvedené v předchozí části, ale ve zcela nové a pokročilejší verzi. Všechny scénáře a programy vytvořené během kurzu budou přeneseny do reálného světa Minecraftu. Připojte se k vývojářům Minecraftu a podívejte se na něj z programátorské stránky. Jedna věc je Minecraft hrát a úplně jiná ovládat svět a hru samotnou. Přesvědčte se o tom! Naše online výuka NENÍ webinář ani kurz na Youtube! Během naší online lekce každý student uvidí obrazovku lektora, probíhá diskuze nad daným tématem a student sdílí s lektorem výsledky své práce.

Plán kurzu

První den v Minecraftu je vždy náročný. Je mnohem jednodušší, když se rozhodneme pro práci s krajinou kolem nás. Během hodiny si ukážeme základy programování v Minecraftu a seznámíme vás se základními bloky a funkcemi.
Je základní stavební kámen nezničitelný? Existuje síla, která ho zničí? Tyto a další otázky budou zodpovězeny během boje s výbušným TNT a Creepe Storm. Při vyhýbání se výbuchům si představíme základy týkající se příkazů pro vyplňování bloků a přidávání postav.
Připravte se na podivné atmosférické jevy. Z nebe může padat nejen déšť nebo sníh. Seznámíme se s principem omezené smyčky a upevníme si znalosti získané v předchozích etapách kurzu.
Je čas na gladiátorské souboje. Z každého duelu si můžete vzít ponaučení - během boje si osvojíte pravidla kreslení a koncepci seznamů v programování. Zápasy můžou začít!
Cílem lekce je shrnout znalosti získané během kurzu a seznámit účastníky s pokročilejšími prvky MakeCode formou krátké ukázky. Kromě toho budou mít studenti možnost vyzkoušet si své dovednosti v oblasti kreativního programování.