fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Zahájení nového kurzu od září 2024. Zapište se do seznamu zájemců. Kapacita kurzu omezena. Úvod do světa Minecraftu pomocí programovacího jazyka Scratch. Je to ideální nástroj pro start vašeho prvního dobrodružství s programováním.

  • 5 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (8)


za kurz 1 795,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

Kurz je jedinečnou příležitostí seznámit se s různými aspekty Minecraftu z pohledu programování. Kombinací moderních řešení s osvědčenými platformami vám umožníme poznat různé programy a programovací jazyky prostřednictvím světa Minecraftu. Současně je tento kurz příležitostí pro rodiče, kteří mohou společně se svým dítětem objevovat toto velmi oblíbené prostředí. Náš online kurz NENÍ webinář ani kurz na Youtube! V naší online třídě každý student uvidí obrazovku učitele, uslyší, co říká, a učitel bude mít přehled o tom, co student dělá. Samozřejmostí je diskuze s lektorem, pomoc s řešením úkolů a dalších otázek během kurzu.

Plán kurzu

Cílem lekce je seznámit se se základními otázkami různých programovacích jazyků a využít je v praxi. Studenti se seznámí s platformou code.org, díky níž budou všechny prvky kódování okamžitě viditelné v miniaturním světě Minecraftu. Seznámíme se s principy řízení pohybu, naučíme se používat smyčky a interagovat s objekty a předměty.
Během lekce se účastníci setkají s legendární postavou ze hry Minecraft Wither. Ve spolupráci s Witherem se naučíme základy programování ve Scratchi, vytváření objektů a jejich vzájemné interakce. Kromě toho se seznámíme s pojmy podmíněná smyčka a klonování.
Několik Endermanů se rozhodlo ukrást truhly ze Stevova trezoru. Pokusíme se je zastavit pomocí síly našich luků. Během výuky se naučíme, co je to tah a jak ho používat při programování.
Stvoření z Minecraftu útočí dvojnásobnou silou. Připojte se ke Stevovi a jednou provždy se postavte svým protivníkům. Studenti se naučí vytvářet a přijímat výzvy. Kromě toho proberou pokročilé matematické úlohy.
Cílem lekce je shrnout informace o programování ve Scratchi. Dále bude představeno prostředí MakeCode, které studenti využijí v navazujích kurzech.