fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Termín workshopů: 3.2. - 6.2. 2024. Rezervujte si termín dokud je místo, kapacita omezena.

Země budoucnosti je technologickou říší umělé inteligence. Avšak hnutí ludditů zahájilo invazi a zaplavilo krásný svět neuvěřitelným množstvím odpadků! Pomozte obyvatelům země zachránit jejich svět sběrem a tříděním elektroodpadu. V této lekci děti od základu vytvoří aplikaci pro telefon, naprogramovanou pomocí bloků.

  • 1 lekce (workshop)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (12)


zdarma 0,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

Na workshopu děti objeví výhody tvorby vlastních aplikací pro mobilní telefony. Během výuky budou používat prostředí AppInventor, ve kterém mohou vytvářet aplikace a jejich design. Návrh vizuální podoby aplikace je velmi jednoduchý - na obrazovku telefonu se umístí různé objekty (tlačítka, okna, grafika). Do těchto prvků pak lze naprogramovat bloky zodpovědné za konkrétní funkce aplikace. Projekt je možné kdykoli stáhnout a používat po skončení výuky, aplikaci vytvořenou během lekce je možné testovat na zařízeních se systémem Android.

Plán kurzu

Cílem lekce je představit návrh mobilních aplikací s využitím systému App Inventor. Děti budou mít za úkol nejen vytvořit rozhraní, ale také naprogramovat některé prvky. Využijeme blokový programovací jazyk. Ověření funkčnosti programu probíhá na telefonech se systémem Android.