fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Zahájení nového kurzu od září 2024. Zapište se do seznamu zájemců. Kapacita kurzu omezena. Doporučeno pro děti, které absolvovaly kurz Základy vývoje her nebo znají Scratch (Minecraft Education) na středně pokročilé úrovni.

Zamíříme do světa Minecraftu. Je nejvyšší čas ukázat, jak propojit vzdělávání se světem Minecraftu. Děti se seznámí s různými koncepty programování, principy tvorby módů a animací a budou tak mít v Minecraftu běžně nedosažitelné věci na dosah ruky.

  • 14 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (10)


čtyři platby po 1 715,00 Kč

nebo

jedna platba za kurz 6 490,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

V kurzu Dobrodružné programování v Minecraftu, který navazuje na Základy vývoje her I, se vaše děti naučí pokročilé blokové programování a zároveň se u toho budou skvěle bavit. V lekcích se zaměří na úpravu a modifikaci hry Minecraft pomocí různých programovacích jazyků, aplikací a programů. S využitím inovativních výukových metod se děti seznámí s tajemstvím vývoje her zábavnou formou. Po absolvování kurzu obdrží každý účastník certifikát a doporučení na další kroky v programování.

Plán kurzu

Děti se pustí do zcela nového dobrodružství. Pravděpodobně víte, že Minecraft je jednou z nejoblíbenějších her na světě, věděli jste však, že v průběhu kurzu si ji děti můžou jakkoli upravit? Skvělé, že? Účastníci lekce prověří své schopnosti jako moddeři - tvůrci herních modů.
Musíme se pohybovat co nejtišeji. Slyšíte ty zvuky? Někde za stromy se skrývají hordy zombie. Musíme se připravit na možný útok! Určitě se nám bude hodit dobrá zbroj, meč a spousta zásob. Děti si zopakují poznatky o vytváření a úpravě terénu a seznámí se z kategorií zahrnující moby.
Poplach! Poplach! Máme znepokojivé zprávy pro všechny živé organismy. Zombíci našli spojence v podobě utopenců a vlků. Přicházejí ve vlnách. Děti necháme navrhnout a naprogramovat ochranné mechanismy pro jejich postavu.
Děti se vžijí do role stavitele. Seznámí se s různými grafickými efekty, budou pracovat se souřadnicemi a zkoumat geometrii prostoru.
V aréně na hráče čekají protivníci. Navíc máme obavu, že někdo přivolal ještě mocnější postavy. Musíme být velmi opatrní. Setrvat v aréně co nejdéle. Děti budou v rámci programování pracovat s pojmy pole a proměnná.
Katastrofa! Aquaman se na vás obrátil o pomoc – všechny oceány vyschly a Aquaman potřebuje vytvořit místo pro život mořských tvorů. Pomozme společně superhrdinovi. V budoucnu, když budeme potřebovat pomoc, Aquaman vám to jistě vrátí. Děti budou programovat 3D stavby založené na tvarech z Minecraft MakeCode.
Právě jsme dorazili do čarodějnické chýše. Na jejím stole je velká skleněná koule. Oblastí se rozléhá slabé chrčení zombie a funění Endermenů. Dnes se s pomocí skleněné koule podíváme do minulosti a připomeneme si, co se dělo během celého vašeho Minecraftového dobrodružství. Vše je připraveno? Pozor začínáte ... V tomto projektu si děti zopakují vše co se naučili.
Tvůrce modů je hráč, který nikdy nemá dost nových prvků v herním světě. Také vám v Minecraftu něco chybí? Společně s dětmi vytvoříme Meč Obrů - prastarý artefakt nalezený někde na vrcholcích hor.
Dnes nebudeme upravovat jednu položku, ale celý svět. Děti se naučí jak změnit atmosféru a přidat nové postavy - budou se dít věci. Nevím, jestli to vidíte, ale na obzoru se stahují černá mračna. Co to asi je?
Černá mračna se blíží. Za chvíli se celý svět zahalí do tmy. Zvládneme to? Děti se naučí pokročilé programování a techniky moddingu.
Navrhování her není jen o jejich tvorbě, ale o všech tématech souvisejících s vymýšlením zápletek hry, 3D grafiky a animací. Dnes si jednu takovou animaci vytvoříme. Děti se stanou režisérem filmu z Minecraftu.
Další den práce s animacemi. Každá animace musí být předtím, než spatří světlo světa, pečlivě zkontrolována. Dnes budou děti pracovat na detailech naší animace a naučí se ji publikovat.
Je nejvyšší čas využít své znalosti animací a vytvořit projekt od nuly. Staňte se režisérem, scénáristou, kostýmním výtvarníkem a zvukařem. Získejte si Hollywood ještě dnes! Děti budou vytvářet pokročilé animace.
Zajímá vás, co máme dále připraveno? Dnes vám naservírujeme ochutnávku toho, co jsme pro vás připravili - vytvoření aplikace pro telefon. Vezměte svůj chytrý telefon do ruky a jdeme na to! Nejprve děti vytvoří animaci v Minecraftu a poté se seznámí s novým prostředím App Inventoru.