fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Termín workshopů: 3.2. - 6.2. 2024. Pro účast na workshopu je nutné, aby děti uměly číst, psát, pracovat s myší a počítat do 20. Rezervujte si termín dokud je místo, kapacita omezena.

Minecraft není třeba nikomu představovat. Během tohoto projektu děti vytvoří virtuálního asistenta, který se po splnění malého úkolu, podělí o zajímavost ze světa této fenomenální hry. Uvidíme, zda bude verze Steva s umělou inteligencí vědět víc než děti. Hodně štěstí.

  • 1 lekce (workshop)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (10)


zdarma 0,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

V této ukázkové lekci se vaše děti seznámí se základy programování her. Ve workshopu budou děti využívat programovací prostředí Scratch, kvůli intuitivnímu ovládání a velkým možnostem. Jedná se o webové prostředí, které umožňuje vytvářet scénáře pomocí různobarevných bloků. Každý blok představuje jinou funkci v programování. Každý projekt lze průběžně testovat a děti mohou vytvořenou hru sdílet s kamarády.

Plán kurzu

Cílem lekce je představit základní pojmy, jako jsou smyčky a podmíněné příkazy, a seznámit děti se základy programování v blokových jazycích. Během workshopu se účastníci mohou také zdokonalit v dovednostech, které budou přínosné pro jejich další rozvoj, jako je úvaha o příčinách a následcích, dedukce a logické myšlení.