fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Zahájení nového kurzu od září 2024. Zapište se do seznamu zájemců. Kapacita kurzu omezena.

Neváhejte a vstupte s námi do světa programování. Díky propojení se světem her, jako jsou Minecraft, Fortnite a Angry Birds, zprostředkujeme vašim dětem fascinující témata ze světa programování netradiční formou.

  • 14 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (10)


čtyři platby po 1 575,00 Kč

nebo

jedna platba za kurz 5 990,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

V našem kurzu děti seznámíme se základy programování v prostředí Scratch a Minecraft Education. S využitím těchto vizuálních programovacích nástrojů se naučí programovat hravou formou. Pod vedením lektora budou vytvářet vlastní interaktivní příběhy, animace a hry. Samotné programování se provádí pomocí blokových příkazů, které na sebe navazují jako puzzle. Naše online kurzy nejsou webináře ani videa na YouTube! Během online lekce lektor sdílí svou obrazovku a má také možnost sledovat, na čem děti pracují. Děti můžou klást otázky a aktivně diskutovat o svých nápadech. Po absolvování kurzu obdrží certifikát. V navazujícím kurzu Základy vývoje her II budou děti pokračovat ve Scratchi a v programování 3D objektů v Kodu.

Plán kurzu

Minecraft, Scratch? Žádný problém! Připojte se k naší misi a vytvořte si vlastní stůl pro řemeslníky. Bavte se s programovacími bloky a vytvořte svou první hru. Nový zážitek z Minecraftu je zaručen!
Angry Birds nenajdete jen v kině nebo na tabletu. Když se budete dobře dívat, najdete je i na našich kurzech. Připojte se k misi Angry Birds! V dnešní lekci budeme lovit padouchy, kteří chtějí ovládnout svět.
Mise ještě není u konce. Musíme znovu bojovat s padouchy. Tentokrát je jich ale mnohem víc!
Vývojáři her dobře vědí, že při navrhování vlastních her jsou klíčové znalosti a grafický design. V dnešní lekci si tedy pozveme "Markera", aby nám namaloval, co si budeme přát. Naučíme se snadno používat základní příkazy pro úpravu grafiky a vytváření vlastních obrázků.
Ahoj! Ahoj! Máme tu nějaké fanoušky matematiky? Ano? Jdeme na to! V této lekci si ukážeme, že matematika vůbec nemusí být nudná a že ji lze v programování využít mnoha způsoby. Během lekce vytvoříme výukovou animaci k řešení jednoduchých matematických úloh. Ukážeme si také základní aritmetické operace, násobení a sčítání.
Ve Fortnite je nová sezóna a vy nevíte, jak se na ni připravit? Pomocí programu Scratch se naučíte používat nástroje pro sklizeň. Projdete se po šachovnici a zasáhnete kritické body. S tímto tréninkem už nebude žádný Battle Royal děsivý! Během lekce si ukážeme mechanismus generování náhodných čísel a jeho použití při návrhu hry. Probereme také základní informace o smyčkách.
Bezpečnost na silnicích je klíčová. Musíme našemu hrdinovi pomoci dostat se na druhou stranu ulice, ale auta jezdí jako šílená. Podívejte se doleva, doprava a utíkejte! Během lekce vytvoříme hru, ve které postava přechází rušnou ulici a vyhýbá se přitom autům. Při vytváření hry budeme používat stopky, abychom demonstrovali předávání zpráv a odpočítávání času.
Už to skoro máme! Už jsme skoro na druhé straně silnice. Auta se přibližují. Zvládneme to? Během lekce nejen dokončíme hru z předchozí lekce, ale také shrneme a zopakujeme dosud získané znalosti vypracováním projektu podle zadání vyučujícího.
Znáte jména jako Enderman, Creeper nebo Ghast? V dnešní hodině se přesuneme do zcela nové dimenze. Díky platformě MakeCode bude možné proniknout do světa Minecraftu a naprogramovat si ho podle vlastních představ. Nebudeme čekat - portál Minecraft se brzy uzavře.
Přežití první noci je jedním z nejdůležitějších momentů ve hře Minecraft. Obvykle máme jen základní suroviny na stavbu dřevěné chýše. Ale co takhle stavba z bedrocku? Hned první den! Naučíme se základy stavby a designu budov, přidáme dveře a různé obranné prvky.
Parkour je hned po postelových válkách jednou z nejzábavnějších funkcí Minecraftu. Jste připraveni skákat po plošinách, vyhýbat se nástrahám a skákat do výšky? Pokud ano, nazujte si pohodlné boty a skočte na trať. Bojíte se výšky? Pak se nedívejte dolů. Další část stavby Minecraftu. Hodiny zcela věnované postupu po vysokých výškách.
Následující část parkourového dobrodružství. Nejprve běh na 100 metrů, poté skok z výšky a trik na laně. Zvládneš to? Lekce navazují na předchozí lekce.
Je čas zhodnotit naše dobrodružství. Vezměte si myš a klávesnici a pojďte se pochlubit. Shrnutí bude vycházet ze znalostí studentů. Studenti budou muset sami dokončit zadané úkoly.
Je čas přejít do nové dimenze. Nic už nebude jako dřív. Steve pomocí Scratche otevřel portál do zcela nového místa - Kodu Game Lab, kde můžete vytvořit 3D verzi hry. Připojte se nyní k novému dobrodružství během druhého semestru. Bude vám představena platforma CODE Game Lab, kterou budete používat ve druhém semestru, a napíšete první trojrozměrnou hru - "dýňová jablka". Studenti se seznámí s metodami pohybového programování i s tím, jak reagovat na události ve hře.