fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Zahájení kurzu od října 2023. Vyberte si termín v Registrace a rozvrh.

Neváhejte a vstupte s námi do světa programování. Díky propojení se světem her, jako jsou Minecraft, Fortnite a Angry Birds, zprostředkujeme vašim dětem fascinující témata ze světa programování netradiční formou.

  • 14 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (12)


čtyři platby po 1 715,00 Kč

nebo

jedna platba za kurz 6 490,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

V našem kurzu děti seznámíme se základy programování v prostředí Scratch a Minecraft Education. S využitím těchto vizuálních programovacích nástrojů je naučíme programovat hravou formou. Pod vedením lektora budou vytvářet vlastní interaktivní příběhy, animace a hry. Samotné programování se provádí pomocí blokových příkazů, které na sebe navazují jako puzzle. Cílem je, aby se děti aktivně do kurzu zapojili, naslouchali, ale také pokládali otázky a nacházeli vlastní řešení. Po absolvování kurzu obdrží certifikát. V navazujícím kurzu Základy vývoje her II budou pokračovat ve Scratchi a v programování 3D objektů v Kodu.

Plán kurzu

Minecraft, Scratch? Žádný problém! Připojte se k naší misi a vytvořte si vlastní stůl pro řemeslníky. Bavte se s programovacími bloky a vytvořte svou první hru. Nový zážitek z Minecraftu je zaručen!
Angry Birds najdete nejen na tabletu nebo v kinosále. Pokud budete dobře hledat, najdete je i v našich třídách. Přidejte se k týmu Angry Birds a ulovte padouchy, kteří mají za úkol ovládnout svět, ještě dnes.
Mise ještě není u konce. Musíme znovu bojovat s padouchy. Tentokrát je jich ale mnohem víc!
Vývojáři her dobře vědí, že při navrhování vlastních her jsou klíčové znalosti a grafický design. V dnešní lekci si tedy pozveme "Markera", aby nám namaloval, co si budeme přát. Naučíme se snadno používat základní příkazy pro úpravu grafiky a vytváření vlastních obrázků.
Ahoj! Ahoj! Máme tu nějaké fanoušky matematiky? Ano? Jdeme na to! V této lekci si ukážeme, že matematika vůbec nemusí být nudná a že ji lze v programování využít mnoha způsoby. Během lekce vytvoříme výukovou animaci k řešení jednoduchých matematických úloh. Ukážeme si také základní aritmetické operace, násobení a sčítání.
Ve Fortnite je nová sezóna a vy nevíte, jak se na ni připravit? Pomocí programu Scratch se naučíte používat nástroje pro sklizeň. Projdete se po šachovnici a zasáhnete kritické body. S tímto tréninkem už nebude žádný Battle Royal děsivý! Během lekce si ukážeme mechanismus generování náhodných čísel a jeho použití při návrhu hry. Probereme také základní informace o smyčkách.
Bezpečnost na silnicích je klíčová. Musíme našemu hrdinovi pomoci dostat se na druhou stranu ulice, ale auta jezdí jako šílená. Podívejte se doleva, doprava a utíkejte! Během lekce vytvoříme hru, ve které postava přechází rušnou ulici a vyhýbá se přitom autům. Při vytváření hry budeme používat stopky, abychom demonstrovali předávání zpráv a odpočítávání času.
Už to skoro máme! Už jsme skoro na druhé straně silnice. Auta se přibližují. Zvládneme to? Během lekce nejen dokončíme hru z předchozí lekce, ale také shrneme a zopakujeme dosud získané znalosti vypracováním projektu podle zadání vyučujícího.
Znáte jména jako Enderman, Creeper nebo Ghast? V dnešní hodině se přesuneme do zcela nové dimenze. Díky platformě MakeCode bude možné proniknout do světa Minecraftu a naprogramovat si ho podle vlastních představ. Nebudeme čekat - portál Minecraft se brzy uzavře.
Přežití první noci je jedním z nejdůležitějších momentů ve hře Minecraft. Obvykle máme jen základní suroviny na stavbu dřevěné chýše. Ale co takhle anatomická chatrč ze skalního podloží? Hned první den! Naučíme se základy stavby a designu budov, přidáme dveře a různé obranné prvky.
Parkour je hned po postelových válkách jednou z nejzábavnějších funkcí Minecraftu. Jste připraveni skákat po plošinách, vyhýbat se nástrahám a skákat do výšky? Pokud ano, nazujte si pohodlné boty a skočte na trať. Bojíte se výšky? Pak se nedívejte dolů. Další část stavby Minecraftu. Hodiny zcela věnované postupu po vysokých výškách.
Pokračování parkourového dobrodružství. Nejprve běh na 100 metrů, poté skok z výšky a trik na laně. Zvládneš to?
Je čas zhodnotit dobrodružství. Vezměte si myš a klávesnici a pojďte se pochlubit. Shrnutí bude vycházet ze získaných znalostí. Děti sami dokončí zadané úkoly.
Je čas přejít do nové dimenze. Nic už nebude jako dřív. Steve pomocí Scratche otevřel portál do zcela nového místa - Kodu Game Lab, kde si děti vytvoří 3D verzi hry. Připojte se nyní k novému dobrodružství. Přdstavíme dětem platformu Kodu, kterou budou používat v navazujícím kurzu, a vytvoří si první trojrozměrnou hru - "dýňová jablka". Seznámí se s metodami pohybového programování i s tím, jak reagovat na události ve hře.

Naši partneři