fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Tento kurz je skvělou příležitostí pro nejmladší začínající programátory jak vstoupit do světa programování pomocí jazyka Scratch. Na závěr kurzu vám představíme prostředí Kodu. DÍTĚ MUSÍ UMĚT PSÁT, ČÍST A POČÍTAT DO 20.

V prvním semetru se seznámíte se světem programování a jeho základními pojmy. Studenti mohou své dovednosti předvést v prostředí Scratch a Minecraft Education Edition. Prostřednictvím světa her, jako je Minecraft, Fortnite, Angry Birds, zprostředkujeme fascinující témata ze světa programování netradiční formou.

  • 14 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (10)


čtyři platby po 1 715,00 Kč

nebo

jedna platba za kurz 6 490,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

V tomto kurzu se seznámíme se základy programování v jazyce Scratch. Scratch je vizuální programovací nástroj, pomocí kterého se děti učí programovat hravou formou. Ve Scratchi můžete programovat vlastní interaktivní příběhy, animace a hry. Samotné programování se provádí pomocí blokových příkazů, které na sebe navazují jako puzzle. V prvním pololetí se učíme programovat pomocí těchto bloků. V následujícím pololetí se představí další programovací jazyky a platformy, například KODU (tvorba 3D her). Po absolvování kurzu obdrží každý účastník certifikát potvrzující účast. Cílem je, aby se studenti aktivně do kurzu zapojili, naslouchali, ale také pokládali otázky a nacházeli vlastní řešení.

Plán kurzu

Minecraft, Scratch? Žádný problém! Připojte se k naší misi a vytvořte si vlastní stůl pro řemeslníky. Bavte se s programovacími bloky a vytvořte svou první hru. Nový zážitek z Minecraftu je zaručen!
Angry Birds najdete nejen na tabletu nebo v kinosále. Pokud budete dobře hledat, najdete je i v našich třídách. Přidejte se k týmu Angry Birds a ulovte padouchy, kteří mají za úkol ovládnout svět, ještě dnes.
Mise ještě není u konce. Musíme znovu bojovat s padouchy. Tentokrát je jich ale mnohem víc!
Vývojáři her dobře vědí, že při navrhování vlastních her jsou klíčové znalosti a grafický design. V dnešní lekci si tedy pozveme "Markera", aby nám namaloval, co si budeme přát. Naučíme se snadno používat základní příkazy pro úpravu grafiky a vytváření vlastních obrázků.
Ahoj! Ahoj! Máme tu nějaké fanoušky matematiky? Ano? Jdeme na to! V této lekci si ukážeme, že matematika vůbec nemusí být nudná a že ji lze v programování využít mnoha způsoby. Během lekce vytvoříme výukovou animaci k řešení jednoduchých matematických úloh. Ukážeme si také základní aritmetické operace, násobení a sčítání.
Ve Fortnite je nová sezóna a vy nevíte, jak se na ni připravit? Pomocí programu Scratch se naučíte používat nástroje pro sklizeň. Projdete se po šachovnici a zasáhnete kritické body. S tímto tréninkem už nebude žádný Battle Royal děsivý! Během lekce si ukážeme mechanismus generování náhodných čísel a jeho použití při návrhu hry. Probereme také základní informace o smyčkách.
Bezpečnost na silnicích je klíčová. Musíme našemu hrdinovi pomoci dostat se na druhou stranu ulice, ale auta jezdí jako šílená. Podívejte se doleva, doprava a utíkejte! Během lekce vytvoříme hru, ve které postava přechází rušnou ulici a vyhýbá se přitom autům. Při vytváření hry budeme používat stopky, abychom demonstrovali předávání zpráv a odpočítávání času.
Už to skoro máme! Už jsme skoro na druhé straně silnice. Auta se přibližují. Zvládneme to? Během lekce nejen dokončíme hru z předchozí lekce, ale také shrneme a zopakujeme dosud získané znalosti vypracováním projektu podle zadání vyučujícího.
Znáte jména jako Enderman, Creeper nebo Ghast? V dnešní hodině se přesuneme do zcela nové dimenze. Díky platformě MakeCode bude možné proniknout do světa Minecraftu a naprogramovat si ho podle vlastních představ. Nebudeme čekat - portál Minecraft se brzy uzavře.
Přežití první noci je jedním z nejdůležitějších momentů ve hře Minecraft. Obvykle máme jen základní suroviny na stavbu dřevěné chýše. Ale co takhle anatomická chatrč ze skalního podloží? Hned první den! Naučíme se základy stavby a designu budov, přidáme dveře a různé obranné prvky.
Parkour je hned po postelových válkách jednou z nejzábavnějších funkcí Minecraftu. Jste připraveni skákat po plošinách, vyhýbat se nástrahám a skákat do výšky? Pokud ano, nazujte si pohodlné boty a skočte na trať. Bojíte se výšky? Pak se nedívejte dolů. Další část stavby Minecraftu. Hodiny zcela věnované postupu po vysokých výškách.
Následující část parkourového dobrodružství. Nejprve běh na 100 metrů, poté skok z výšky a trik na laně. Zvládneš to? Lekce navazují na předchozí lekce.
Je čas zhodnotit naše dobrodružství. Vezměte si myš a klávesnici a pojďte se pochlubit. Shrnutí bude vycházet ze znalostí studentů. Studenti budou muset sami dokončit zadané úkoly.
Je čas přejít do nové dimenze. Nic už nebude jako dřív. Steve pomocí Scratche otevřel portál do zcela nového místa - Kodu Game Lab, kde můžete vytvořit 3D verzi hry. Připojte se nyní k novému dobrodružství během druhého semestru. Bude vám představena platforma CODE Game Lab, kterou budete používat ve druhém semestru, a napíšete první trojrozměrnou hru - "dýňová jablka". Studenti se seznámí s metodami pohybového programování i s tím, jak reagovat na události ve hře.

Jsme partnerem