fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Zahájení nového kurzu od září 2024. Zapište se do seznamu zájemců. Kapacita kurzu omezena. Kurz doporučujeme pro studenty, kteří absolvovali Úvod do programování.

První části kurzu je úvodem do hackingu a internetové bezpečnosti. Kromě základních pojmů, jako je pentesting, hacking, skripty a hackerské programy, se studenti seznámí s různými typy útoků.

  • 14 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (10)


čtyři platby po 1 575,00 Kč

nebo

jedna platba za kurz 5 990,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

V tomto kurzu se studenti seznámí s tajemstvím hackingu (keyloggery, útoky, zachytávání hesel), aby věděli, jak se před ním chránit. Dále se naučí techniky tvorby moderních webových stránek a vytváření interaktivních prvků (HTML, CSS, JavaScript). Seznámí se také se systémy pro správu obsahu CMS. Účastníci si vytvoří a publikují vlastní webové stránky. Naše online kurzy NEJSOU webinářem nebo kurzem jako na Youtube. Během našich online lekcí každý student komunikuje s lektorem v reálném čase, může se na cokoli zeptat, sdílet svoji obrazovku a navrhovat řešení úkolů.

Plán kurzu

Úvod do světa bezpečnosti, možností počítače a operačního systému, díky kterému můžeme dělat víc než jen hrát si a prohlížet internet, pochopení fungování operačního systému. Základní pojmy související s hackingem. Cmd - základní příkazy. Dávkové soubory bat. Virus přetěžující paměť.
Sociální inženýrství je zajímavé téma, s minimem technických dovedností jsme schopni proniknout do míst a počítačů tím, že o to slušně požádáme. Mistr sociálního inženýrství v oboru hackingu je Kevin Mitnick, dozvíme se, "jak přiměl lidi, aby mu dali svá hesla".
Dobrý virus je takový, který je skrytý a těžko se hledá, takže je těžší se ho zbavit. Budeme diskutovat o tzv. neviditelném režimu v operačním systému, aby nebylo vůbec vidět, že naše aplikace je spuštěna. Kromě toho si představíme útok typu Folder and File Flooding.
Diskuse o síťových útocích DoS a DDoS - od základů až po důsledky síťových útoků. V průběhu lekce se v praxi seznámíme s tím, jak takové útoky provádět, a se způsoby, jak je jak se proti DDoS bránit.
Phishing je velmi nebezpečný útok na uživatele s cílem ukrást data. Jaká data jsou zachycena zloději? To se dozvíte během lekce o Phishingu a také proč je tak nebezpečný. Studenti si připraví desktopovou aplikaci imitující phishingový útok.
V této lekci se seznámíte s jazykem HTML, který se používá k vytváření webových stránek. Během kurzu se podíváme na tvorbu webových stránek z pohledu člověka, který se zabývá bezpečností, a pomocí jazyka HTML vytvoříme nebezpečnou webovou stránku. Lekce je dvoudílná a v první fázi se zaměříme na jazyk HTML, poté přidáme Javascript a CSS.
Javascript a CSS jsou neoddělitelným partnerem jazyka HTML představeného v lekci 6. Dnešní lekce bude rozdělena na 2 části - kratší týkající se CSS, kde se pokusíme okopírovat studentský panel, a delší týkající se Javascriptu a jeho možností, jejichž znalost jsou velmi užitečné ve světě kybernetické bezpečnosti.Creating websites: JavaScript, CSS.
Studenti využijí znalosti z předchozích lekcí a vytvoří klon vybrané webové stránky (např. Discord) obohacený nejen o vizuální vrstvu (tzv. frontend), ale také o aplikační logikou vrstvu, která zaútočí na neznalého uživatele.
Technická lekce o tématech síťování a o tom, jak je lze provádět vědoměji a bezpečněji, a seznámení s alternativními sítěmi, které jsou skryté.
Zabezpečení hesla je klíčovou otázkou - během této lekce se student v praxi dozví, proč je to tak důležité a jak je v současné době implementováno. Kryptografie a kryptoanalýza. Šifry a hashe. Bezpečnost hesel a způsoby jejich prolomení. Kvíz.
Lekce má dva cíle - prvním je nainstalovat systém Kali Linux a ukázat, jak jej virtualizovat. Druhým cílem je ukázat si přípravu před útokem a připravit si průzkum, tj. dozvědět se co nejvíce o našem cíli - k tomuto účelu máme mnoho technik a také vhodný software.
Prolamování hesel je obtížná, ale zajímavá práce. S vhodnými znalostmi, technologiemi a softwarem můžeme tento proces výrazně usnadnit. Během lekce se seznámíme se softwarem, různými technikami prolamování hesel a navíc využijeme systém Kali Linux.
Přehled síťového útoku, který ztěžuje používání daného počítače nebo serveru a způsobuje problémy ostatním uživatelům. Během hodin se dozvíme, proč k tomu dochází a jaký software, který najdeme v systému Kali Linux, k tomu můžeme použít.
Víte, co je to Keylogger, nebo dokážete odhadnout, co by to mohlo být? Během této lekce si napíšete svůj vlastní! Probereme si, jak a proč funguje, a představíme si něco z historie keyloggeru (super !). Podrobněji se dozvíte, jak keylogger vznikl, jak se vyvíjel a jak jsme se s ním také představíme několik zajímavých nápadů na využití keyloggeru.