fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Registrace ukončena. Kurz doporučujeme pro studenty, kteří absolvovali Úvod do programování.

První části kurzu je úvodem do hackingu a internetové bezpečnosti. Kromě základních pojmů, jako je pentesting, hacking, skripty a hackerské programy, se studenti seznámí s různými typy útoků.

  • 14 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (10)


čtyři platby po 1 246,00 Kč

nebo

jedna platba za kurz 4 984,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

V tomto kurzu se studenti seznámí s tajemstvím hackingu (keyloggery, útoky, zachytávání hesel), aby věděli, jak se před ním chránit. Dále se naučí techniky tvorby moderních webových stránek a vytváření interaktivních prvků (HTML, CSS, JavaScript). Seznámí se také se systémy pro správu obsahu CMS. Účastníci si vytvoří a publikují vlastní webové stránky. Naše online kurzy NEJSOU webinářem nebo kurzem jako na Youtube. Během našich online lekcí každý student komunikuje s lektorem v reálném čase, může se na cokoli zeptat, sdílet svoji obrazovku a navrhovat řešení úkolů.

Plán kurzu

Úvod do světa bezpečnosti, možností počítače a operačního systému, díky kterému můžeme dělat víc než jen hrát si a prohlížet internet, pochopení fungování operačního systému. Základní pojmy související s hackingem. Cmd - základní příkazy. Dávkové soubory bat. Virus přetěžující paměť.
Sociální inženýrství je zajímavé téma, s minimem technických dovedností jsme schopni proniknout do míst a počítačů tím, že o to slušně požádáme. Mistr sociálního inženýrství v oboru hackingu je Kevin Mitnick, dozvíme se, "jak přiměl lidi, aby mu dali svá hesla".
Dobrý virus je takový, který je skrytý a těžko se hledá, takže je těžší se ho zbavit. Budeme diskutovat o tzv. neviditelném režimu v operačním systému, aby nebylo vůbec vidět, že naše aplikace je spuštěna. Kromě toho si představíme útok typu Folder and File Flooding.
Diskuse o síťových útocích DoS a DDoS - od základů až po důsledky síťových útoků. V průběhu lekce se v praxi seznámíme s tím, jak takové útoky provádět, a se způsoby, jak je jak se proti DDoS bránit.
Phishing je velmi nebezpečný útok na uživatele s cílem ukrást data. Jaká data jsou zachycena zloději? To se dozvíte během lekce o Phishingu a také proč je tak nebezpečný. Studenti si připraví desktopovou aplikaci imitující phishingový útok.
V této lekci se seznámíte s jazykem HTML, který se používá k vytváření webových stránek. Během kurzu se podíváme na tvorbu webových stránek z pohledu člověka, který se zabývá bezpečností, a pomocí jazyka HTML vytvoříme nebezpečnou webovou stránku. Lekce je dvoudílná a v první fázi se zaměříme na jazyk HTML, poté přidáme Javascript a CSS.
Javascript a CSS jsou neoddělitelným partnerem jazyka HTML představeného v lekci 6. Dnešní lekce bude rozdělena na 2 části - kratší týkající se CSS, kde se pokusíme okopírovat studentský panel, a delší týkající se Javascriptu a jeho možností, jejichž znalost jsou velmi užitečné ve světě kybernetické bezpečnosti.Creating websites: JavaScript, CSS.
Studenti využijí znalosti z předchozích lekcí a vytvoří klon vybrané webové stránky (např. Discord) obohacený nejen o vizuální vrstvu (tzv. frontend), ale také o aplikační logikou vrstvu, která zaútočí na neznalého uživatele.
Technická lekce o tématech síťování a o tom, jak je lze provádět vědoměji a bezpečněji, a seznámení s alternativními sítěmi, které jsou skryté.
Zabezpečení hesla je klíčovou otázkou - během této lekce se student v praxi dozví, proč je to tak důležité a jak je v současné době implementováno. Kryptografie a kryptoanalýza. Šifry a hashe. Bezpečnost hesel a způsoby jejich prolomení. Kvíz.
Lekce má dva cíle - prvním je nainstalovat systém Kali Linux a ukázat, jak jej virtualizovat. Druhým cílem je ukázat si přípravu před útokem a připravit si průzkum, tj. dozvědět se co nejvíce o našem cíli - k tomuto účelu máme mnoho technik a také vhodný software.
Prolamování hesel je obtížná, ale zajímavá práce. S vhodnými znalostmi, technologiemi a softwarem můžeme tento proces výrazně usnadnit. Během lekce se seznámíme se softwarem, různými technikami prolamování hesel a navíc využijeme systém Kali Linux.
Přehled síťového útoku, který ztěžuje používání daného počítače nebo serveru a způsobuje problémy ostatním uživatelům. Během hodin se dozvíme, proč k tomu dochází a jaký software, který najdeme v systému Kali Linux, k tomu můžeme použít.
Víte, co je to Keylogger, nebo dokážete odhadnout, co by to mohlo být? Během této lekce si napíšete svůj vlastní! Probereme si, jak a proč funguje, a představíme si něco z historie keyloggeru (super !). Podrobněji se dozvíte, jak keylogger vznikl, jak se vyvíjel a jak jsme se s ním také představíme několik zajímavých nápadů na využití keyloggeru.