fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Kurz grafické tvorby připravený pro ty, kteří začínají své dobrodružství s počítačovou grafikou. Kurz využívá prostředí Photopea.

  • 5 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (12)


za kurz 1 995,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

Kurz Počítačový grafický design, rastrová grafika je určen studentům, kteří s rastrovou grafikou teprve začínají a chtějí se naučit vytvářet grafické návrhy. V průběhu výuky návrhu rastrové grafiky se naučíte upravovat a vylepšovat fotografie, zvládnete základní techniky retuše a naučíte se pracovat s vrstvami, maskami a filtry. Kurz představí základní problematiku potřebnou k zahájení výuky počítačového grafického designu. V průběhu kurzu se seznámíte s programem Photopea.

Plán kurzu

Cílem lekce je seznámení s designem a prací fotoeditora. Ukážeme si, jaký je rozdíl mezi rastrovou a vektorovou grafikou. Dále si představíme rozhraním programu Photopea. Během lekce se seznámíte s nástroji a funkcemi programu. Na jednoduchých cvičeních si vysvětlíme co jsou to vrstvy, mřížky, vodítka a jak fungují.
Cílem lekce je naučit se klíčové techniky: export, škálování, panel historie a vracení změn, úpravy tónů a barev.
Cílem lekce je naučit se pracovat s vrstvami - míchat a přesouvat, seskupovat a organizovat, blokovat, zakrývat.
V této lekci se naučíte pracovat s filtry - rozmazávání a rozpixelování, přidávání a odstraňování šumu, doostřování snímků, vrhání stínů a světelné filtry. A nakonec dekorativní filtry.
Cílem lekce je seznámit se s retušovacími nástroji a použít je v praxi na příkladu vlastních fotografií. Studenti se naučí odstraňovat nedokonalosti, vyhlazovat pleť, zvýrazňovat oči nebo měnit barvu duhovky.