fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Úvod do světa Minecraftu pomocí programovacího jazyka Scratch. Je to ideální nástroj pro start vašeho prvního dobrodružství s programováním.

  • 5 lekcí (jednou týdně)

  • 2 x 45 min (každá lekce)

  • Maximální počet studentů (10)


za kurz 1 995,00 Kč


Máte nějaké dotazy ?

Úvod

Kurz je jedinečnou příležitostí seznámit se s různými aspekty Minecraftu z pohledu programování. Kombinací moderních řešení s osvědčenými platformami vám umožníme poznat různé programy a programovací jazyky prostřednictvím světa Minecraftu.

Plán kurzu

Cílem lekce je seznámit se se základními otázkami různých programovacích jazyků a využít je v praxi. Studenti se seznámí s platformou code.org, díky níž budou všechny prvky kódování okamžitě viditelné v miniaturním světě Minecraftu. Seznámíme se s principy řízení pohybu, naučíme se používat smyčky a interagovat s objekty a předměty.
Během lekce se účastníci setkají s legendární postavou ze hry Minecraft Wither. Ve spolupráci s Witherem se naučíme základy programování ve Scratchi, vytváření objektů a jejich vzájemné interakce. Kromě toho se seznámíme s pojmy podmíněná smyčka a klonování.
Několik Endermanů se rozhodlo ukrást truhly ze Stevova trezoru. Pokusíme se je zastavit pomocí síly našich luků. Během výuky se naučíme, co je to tah a jak ho používat při programování.
Stvoření z Minecraftu útočí dvojnásobnou silou. Připojte se ke Stevovi a jednou provždy se postavte svým protivníkům. Studenti se naučí vytvářet a přijímat výzvy. Kromě toho proberou pokročilé matematické úlohy.
Cílem lekce je shrnout informace o programování ve Scratchi. Dále bude představeno prostředí MakeCode, které studenti využijí v navazujích kurzech.