fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Code with Giants

Další sérii workshopů pro vás připravujeme ...

Code with Giants jsou workshopy programování pro děti a teenagery, které pro vás pořádá škola Coding Giants Česká republika a jsou zcela zdarma! Hlavním cílem workshopů je poukázat na důležitost studovat programování a digitální technologie, které se stávají v digitální éře nezbytnými.

Kdo se může zúčastnit?

Kurzy jsou určeny dětem a teenagerům od 7 do 19 let. Konají se prezenčně v naší IT učebně v Praze Vysočanech a také online prostřednictvím platformy Google Meet, a díky tomu se mohou zúčastnit děti z celého Česka. Jedinou (ale velmi důležitou) podmínkou je, aby nejmladší účastníci uměli číst, psát a počítat do 20!

Učíme se programovat hrou!

Účastníci workshopů poznají různá programovací prostředí přizpůsobená jejich věku, na ukázkách z jejich známých a oblíbených her. Děti ve věku 7 až 9 let poznají programovací prostředí Scratch a Minecraft Education Edition, speciálně navržené pro první krůčky programování. Starší děti 10 až 12 let si mohou vyzkoušet pokročilejší Scratch nebo si naprogramovat webovou stránku v prostředí Glitch.

Teenageři ve věku 13 až 19 let nahlédnou do základů programovacího jazyka C# nebo Python, které jsou základem moderního programování. S každou sérií workshopů školy Coding Giants její vývojáři připravují nové výzvy a úkoly.

Proč se přihlásit?

Workshopy Code with Giants jsou perfektní příležitostí pro děti a teenagery, aby si vyzkoušeli programování, což je bezesporu jedna z nejžádanějších dovedností, kterou dnes mohou získat. Naší myšlenkou je vzbudit zájem o výuku programování a inspirovat účastníky k vytváření vlastních her, webových stránek a aplikací. Pro většinu účastníků je to jen začátek a seznámení s mnohem širšími znalostmi programování, které začnou získávat zápisem na semestrální kurzy. Lekcemi provází zkušení programátoři, kteří vědí, jak dětem srozumitelnou, zajímavou a zábavnou formou přiblížit svět digitálních technologií.

Jak se přihlásit?

Účast na workshopech je zcela zdarma a můžete se zaregistrovat vyplněním formuláře na našem webu. Další podrobné informace o registracích, termínech a novinkách získáte také na sociálních sítích a emailem, když nám zanecháte kontakt. Pravidelně se workshopy konají v září a únoru. Lekce probíhá v bloku 90 minut a k jejímu zdárnému průběhu potřebujete stabilní připojení k internetu (pokud jste online), dobrou náladu a hodně zvídavosti.

A jaké bylo téma našich únorových workshopů? Kybernetická bezpečnost!

Těšíme se na vaši účast!

Jsme Partnerem