fbpx

Chcete se dozvědět víc? Zavolejte nám: +420 792 323 220

Představujeme vám novou sérii workshopů na téma Umělá Inteligence AI

Kde: Jandova 598/1, Praha 9 - Vysočany nebo ONLINE

Kdy: Sobota 24. 2. 2024

Kdo: Děti a teenageři 7-18 let 

Cena: Zdarma

Registrace: Zahájena

Code with Giants jsou workshopy programování pro děti a teenagery, které pro vás pořádá škola Coding Giants Česká republika a jsou zcela zdarma! Hlavním cílem workshopů je poukázat na důležitost  zajímat se o programování a digitální technologie, které se stávají v digitální éře nezbytnými.

Pro tento ročník jsme zvolili téma Umělá Inteligence (AI). Děti se v projektech, na kterých budou pracovat, srozumitelně a zábavnou formou seznámí s pojmem umělá inteligence.

Kdo se může zúčastnit?

Kurzy jsou určeny dětem a teenagerům od 7 do 19 let. Konají se prezenčně v naší IT učebně ve Vysočanech a také online prostřednictvím platformy Google Meet, a díky tomu se mohou zúčastnit děti z celého Česka. Jedinou (ale velmi důležitou) podmínkou je, aby nejmladší účastníci uměli  číst, psát a počítat do 20!

Učíme se programovat hrou!

Účastníci workshopů poznají různá programovací prostředí přizpůsobená jejich věku, na ukázkách z jejich známých a oblíbených her. Děti ve věku 7 až 9 let poznají programovací prostředí Scratch a Minecraft Education, speciálně navržené pro první krůčky programování.

Starší děti 10 až 12 let si mohou vyzkoušet pokročilejší Scratch a platformu App Inventor - vývojové prostředí pro mobilní telefony.

Teenageři ve věku 13 až 19 let nahlédnou do základů programovacího jazyka C# nebo Python, které jsou základem moderního programování. S každou sérií workshopů školy Coding Giants vývojáři připravují  nové výzvy a úkoly.

Proč se přihlásit?

Workshopy Code with Giants jsou perfektní příležitostí pro děti a teenagery, aby si vyzkoušeli programování, což je bezesporu jedna z nejžádanějších dovedností, kterou dnes mohou získat. Naší myšlenkou je vzbudit zájem o výuku programování a počítačové technologie a inspirovat účastníky k vytváření vlastních her, webových stránek a aplikací. Pro většinu účastníků je to jen začátek a seznámení s mnohem širšími znalostmi programování, které začnou získávat zápisem na semestrální kurzy. Lekcemi provází zkušení programátoři, kteří vědí, jak dětem srozumitelnou, zajímavou a zábavnou formou přiblížit svět digitálních technologií.

Jak se přihlásit?

Účast na workshopech je zcela zdarma a můžete se zaregistrovat vyplněním  formuláře na našem webu. Další podrobné informace o registracích, termínech a novinkách získáte také na sociálních sítích a emailem, když nám zanecháte kontakt. Pravidelně se workshopy konají v září a únoru. Lekce probíhá v bloku 90 minut a k jejímu zdárnému průběhu potřebujete stabilní připojení k internetu (pokud jste online), dobrou náladu a hodně zvídavost.

Naše předchozí série workshopů získala záštitu MŠMT!

 Uvidíme se v únoru.